سرمقاله

روابط عمومی حلقه گمشده توسعه ‪/‬ ژوبین صفاری

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24385  |  صفحه ۲ | سیاست روز  |  تاریخ: 03 اسفند 1402
  اعضای کابینه سیزدهم در گفت و گو با خبرنگاران مطرح کردند
  از اختلاف بودجه میان دولت و مجلس تا احتمال تغییر قوانین مهاجرتی
  اعضای کابینه سیزدهم در حاشیه جلسه روز گذشته (چهارشنبه) دوم اسفند ۱۴۰۲ هیأت وزیران در حیاط دولت با حضور در جمع خبرنگاران به سوالات‌شان پاسخ دادند.
  به گزارش ایسنا، امیر محمدرضا آشتیانی وزیر دفاع و پشتیبانی نیروهای مسلح درباره حضور مردم در انتخابات ۱۱ اسفند گفت: وقتی مردم حضور پیدا می‌کنند ارزیابی دشمن را تغییر می‌دهد و قطعا بازدارندگی بسیار بزرگی ایجاد خواهد کرد. ما هم توصیه و تشویق می‌کنیم که همه ان‌شاءالله در انتخابات شرکت کنند.
  سید اسماعیل خطیب وزیر اطلاعات  با تبریک بازگشت اموال بابک زنجانی به مردم توسط سازمان اطلاعات سپاه و قوه قضاییه، عنوان کرد: کار مهمی صورت گرفت که اموال مردم برگشت و این حادثه ارزشمندی برای مردم بود.
  وی همچنین تاکید کرد: ان‌شاءالله انتخابات در کمال امنیت برگزار می‌شود. نکته مهمی که وجود دارد این است که ما امروز داعشی که از حکمرانی مایوس شده در منطقه سرگردان است و آمریکا و رژیم صهیونیستی و عوامل آنها در جهت اقدامات تروریستی در حال بهره‌برداری از آنها هستند.
  عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فن آوری اطلاعاتت با بیان این‌که «تعداد کاربران رادارگیم به عنوان ابزاری برای بهبود تجربه کاربری گیمرها به ۱۴ میلیون رسیده است»، گفت: با توجه به وعده رئیس جمهوری برای بهبود تجربه کاربری گیمرها، ابزار رادارگیم راه اندازی شد که در آن محتوای بازی های پرمخاطب و مورد تایید نهادهای فرهنگی را در کشور آوردیم و میزبانی کردیم تا حداقل ۳۰ درصد میزان تاخیر در دسترسی گیمرها به این بازی ها کاهش پیدا کرد.
  وی گفت: این دولت از ابتدای شروع کار بدنبال بهبود تجربه کاربری عموم کاربران و اقشار خاص بود که یکی از اقشاری که میزان تأخیر در دسترسی اینترنت (Ping) بری تجربه کاربری آنها اثر بسیار منفی است ، گیمرها به شمار می رفتند.
  محمد مهدی اسماعیلی وزیر فرهنگ و ارشاد اسلامی از تمدید زمان برگزاری نمایشگاه رسانه‌های ایران تا بعد از ظهر فردا - پنجشنبه - خبر داد و گفت: به دلیل استقبال مردمی تا فردا بعدظهر نمایشگاه مطبوعات تمدید شد.
  وی يادآوری کرد که ۴۵۰ رسانه در این نمایشگاه مشارکت کردند و جریان قهری نداشتیم و خیلی پررونق برگزار شد.
  محمد حسینی معاون پارلمانی رئیس‌جمهور با بیان اینکه امیدواریم تا قبل از عید بودجه نهایی شود تا دولت از اول فروردین مطابق بودجه عمل کند، اظهار کرد: بعضی موارد بودجه را شورای نگهبان مغایر اعلام کرده بود. نمایندگان بر نظر خود اصرار کردند و الان باید در مجمع تشخیص تایید شود.
  سید صولت مرتضوی وزیر تعاون، کار و رفاه اجتماعیبا بیان این‌که «طرح فجرانه کالابرگ با موفقیت اجرا شد و در مرحله نخست به مدت سه ماه ادامه دارد»، افزود: مرحله اول آن که از ۱۸ بهمن‌ماه آغاز شد تا روز گذشته تقریبا با استقبال ۱۲ میلیون و ۸۹۲ هزار و ۱۶ خانوار مواجه بوده است.
  وی همچنین گفت: حدودا جمعیتی بالغ بر ۳۷ میلیون نفر یعنی حدود ۶۲.۵ درصد تاکنون از این طرح فجرانه کالابرگ استقبال کرده‌اند و مرحله اول این طرح تا ۱۷ اسفند ادامه خواهد داشت.
  احمد وحیدی وزیر کشور از بررسی تغییر قوانینی مهاجرت در مجلس شورای اسلامی خبر داد و اظهار کرد: کارت هوشمند اتباع تهیه شده و در حال توزیع است. اتباع غیرمجاز باید برگردند و بقیه ساماندهی شوند. لایحه ای هم درباره نحوه مواجهه با افراد غیرمجاز تهیه شده که الان در مجلس است.
  وی همچنین در پاسخ به این پرسش که اجاره ساعتی خانه مجاز است؟ گفت: نه من یادم نیست کسی این چنین مجوزی را صادر کرده باشد.
  وزیر کشور درباره حذف گزینه عجله دارم از تاکسی های اینترنی هم تاکید کرد که باید به این مورد رسیدگی شود.
  محمد مخبر معاون اول رئیس جمهوری  از اختصاص ۲۰ هزار میلیارد تومان برای طرح دارویار و حل مشکل تولیدکنندگان دارو خبر داد.
  وی درباره اعتراض تولیدکنندگان دارو به عدم تعهد تامین اجتماعی توضیح داد: دیروز یکی از کارهایی که کردیم همین بحث دارویار بود و ۲۰ همت (هزار میلیارد تومان) تخصیص داه شد که در همین یکی دو روزه به آنها داه خواهد شد و این بخش حل می‌شود.
  علی بهادری جهرمی سخنگوی دولت مصوبات امروز هیئت وزیران را تشریح و اظهار کرد: در جهت تقویت تولید در حوزه انرژی برای تولید برق در کشور، امروز منابع مالی و روش‌های تسویه بدهی برای شرکت‌هایی که دولت برای پرداخت هزینه‌های تامین برق به آنها بدهی داشت پیش‌بینی شد و با تصویب هیئت وزیران این تسویه صورت خواهد گرفت.
  داود منظور رئیس سازمان برنامه و بودجه درباره عملکرد دولت در اجرای بودجه، گفت: ما امسال بودجه را  بدون کسری پشت سر می گذاریم البته منابع ما کامل تحقق پیدا نمی کند که هیچ سالی این منابع کامل محقق نمی شود. با ابزار تخصیص و مدیریت درامد و هزینه امسال را بدون نگرانی به پایان می رسانیم. پرداخت های ما کامل ترازمند بوده است. در پرداخت هزینه های جاری پرسنلی بالای ۹۸ درصد عملکرد داشتیم. در آموزش و پرورش بالای صددردصد عملکرد داشتیم. در  پرداخت جاری دستگاه ها هیچ مشکلی نداریم.
  وی افزود: دو سه مورد اختلاف کوچک در زمینه بودجه میان دولت و مجلس وجود دارد که در چند روز آینده در مجمع تشخیص مصلحت نظام و شورای نگهبان حل خواهد شد.
  مهرداد بذرپاش وزیر راه و شهرسازی در واکنش به خبر مشارکت چینی‌ها در ساخت‌وساز مسکن هم گفت: چینی‌ها پیشنهادات متعددی در وزارتخانه به ما دادند و در چندین مورد با هم توافق کردیم. هدفگذاری ما بیشتر آوردن سرمایه خارجی در بخش ساختمان و مسکن است و به دنبال جذب سرمایه خارجی هستیم. بیشتر به منابع مالی نیاز داریم تا تکنولوژی.