سرمقاله

رویکرد متفاوت غرب در قبال تهران / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24505  |  صفحه ۲ | سیاست روز  |  تاریخ: 08 اسفند 1402
  نامزدها رقابت کنند اما یکدیگر را تخریب نکنند
  نامزد ششمین انتخابات مجلس خبرگان رهبری در خراسان جنوبی، گفت: در کشور ما، هم اصل نظام اسلامی با رای مردم «تشکیل» شد، هم نوع حکومت با رای مردم انتخاب شد هم نهادهای اداره کشور با رای مردم شکل گرفته و اداره می‌شود و هم نهادهای نظارتی مانند مجلس خبرگان با رای مردم انتخاب می‌شوند و اساسا بقای جمهوری اسلامی با رای مردم تضمین می‌شود.
  سیدابراهیم رئیسی افزود: مجلس خبرگان، با انتخاب ولی فقیه اسلام شناس و مدیر و مدبر و زمان شناس، هم اسلامیت نظام را تضمین میکند هم جمهوریت آن را.
  رئیسی در جمع اعضای ستادهای انتخاباتی خود در خراسان جنوبی، گفت: قبل از وقوع انقلاب اسلامی به رهبری امام خمینی رحمت الله علیه در ایران، حاکمان وقت، خود را قیم و سرور مردم می‌دانستند اما بعد از انقلاب حقیقتا مردم حاکم شدند و همه سازوکارهای اداره کشور و مراجع اصلی تصمیم گیری با اراده ملی و انتخاب آحاد مردم شکل گرفت و دوره سروری مردم آغاز شد.
  رئیسی تاکید کرد: رای دادن و رای گرفتن در انتخابات نوعی عهد و میثاق بستن است و با «انتخاب» شروع می‌شود و کسی که انتخاب شده است باید به تعهدات خود پایبند باشد و در عمل به وعده هایش صادق و از سوی دیگر کسی که رای داده است حق دارد نظارت کند و آن عهد و پیمان را مطالبه کند.
  رئیسی افزود: نظارت و مطالبه گری بعد از رای و انتخاب کردن هم حق مردم است.
  وی انتخابات را در ایران، مولود انقلاب اسلامی دانست و گفت: افتخار بنده این است که از خراسان جنوبی به عنوان طلبه خادم مردم، داوطلب انتخابات مجلس خبرگان رهبری شده‌ام.
  آیت الله رئیسی در بخش دیگری از سخنان خود در خصوص انتخابات مجلس شورای اسلامی نیز گفت: انتخابات نباید منجر به اختلاف و شکاف بین افراد و جریانهای سیاسی شود و ضمن پرهیز از اتهام افکنی و تخریب، رقابت سالم و صادقانه بین افراد شکل بگیرد و به آبروی افراد تعرض نشود چرا که اختلاف به نفع کشور نیست.
  وی در پایان صحبت‌های خود، ضمن دعوت از آحاد مردم برای مشارکت حداکثری در انتخابات پیش رو، گفت: همه مردم برای تشکیل ایران قوی در انتخابات شرکت کنند و کسی فکر نکند «یک رای» اهمیتی ندارد؛ چراکه با قطره ها دریا شکل می‌گیرد و با رای تک تک مردم است که سرنوشت ملت رقم میخورد و حضور حداکثری مردم همیشه امیدآفرین بوده و طمع دشمنان را برای فشار و تعرض به کشور از بین می‌برد.