سرمقاله

رویکرد متفاوت غرب در قبال تهران / جلال خوش‌چهره

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • ایرانسل حامی دومین رویداد جامع معدن و صنایع معدنی
 • آمادگی ایرانسل برای همکاری با استارتاپ‌ها در حوزه هوش مصنوعی
 • برگزاری رویداد ایران‌هلث با حمایت همراه اول نمایشگاه بین‌المللی ایران هلث با حمایت همراه اول به عنوان نخستین اپراتور سلامت کشور، برگزار می‌شود.
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 24531  |  صفحه ۷ | ایران زمین  |  تاریخ: 08 اسفند 1402
  ۱۳ کانال انتخاباتی در آذربایجان شرقی راه اندازی شده است
  میزان مخاطب شبکه‌های انتخاباتی در آذربایجان شرقی حدود ۴۰ درصد است
  آذربایجان شرقی - ماهان فلاح: مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی گفت: ۹۱ برنامه مناظره نامزدهای دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی از شبکه‌های انتخاباتی استان پخش می‌شود.
  دکتر اکبر رضایی در نشست خبری با اصحاب رسانه ضمن اشاره به راه‌اندازی ۱۳ کانال انتخاباتی در استان، افزود: ۱۵۶ نفر از داوطلبان نمایندگی مجلس شورای اسلامی در استان در سامانه ستاد انتخابات صدا و سیما برای شرکت در برنامه مناظره نامزدها اعلام آمادگی کرده بودند که تعدادی از آن‌ها در زمان ضبط مناظره‌ها در جلسه حاضر نشدند و یا آن را ترک کردند.
  وی افزود: علاوه بر برنامه مناظره نامزدهای انتخابات مجلس، هشت مناظره تلویزیونی هم با حضور نمایندگان احزاب و تشکل‌های سیاسی فعال در استان ضبط شده و در حال پخش است.
  مدیرکل صدا و سیمای استان آذربایجان شرقی همچنین گفت: ۲۷۳ نفر معادل ۳۷ درصد نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی در استان برای ارسال فیلم تبلیغاتی در سامانه انتخاباتی رسانه ملی ثبت نام کرده بودند که این رقم حدود ۱۰ درصد از میانگین کشوری بیشتر است. رضایی اضافه کرد: علاوه بر پخش بسته‌های تبلیغاتی ۲۰ دقیقه‌ای، به نامزدهای انتخابات مجلس شورای اسلامی، روزانه یک دقیقه فرصت داده شده است تا فعالیت‌های انتخاباتی خود را به صورت تصویری برای پخش ارسال کنند.
  مدیرکل صدا و سیمای مرکز آذربایجان شرقی میزان مخاطب شبکه‌های انتخاباتی را در استان حدود ۴۰ درصد اعلام و خاطرنشان کرد: این رقم با توجه به عمر کوتاه این شبکه‌ها و کم اطلاعی مردم از ایجاد آن‌ها و از طرفی مشکل دریافت شبکه‌ها در برخی مناطق، طبیعی است.
  وی با اشاره به تولید و پخش برنامه‌های متعدد در حوزه‌های رادیو، تلویزیون و خبر، تهیه میزگردهایی با محوریت اولویت‌ها و چالش‌های مجلس آینده و وظایف مجلس در زمینه تقنین و نظارت و تولید برنامه‌های تریبون آزاد در همه شهرستان‌ های استان و برنامه "ملت اراده سی" و رهیافت را از جمله این برنامه‌ها برشمرد. پخش مناظرات و برنامه های تبلیغاتی کاندیداهای مجلس شورای اسلامی دوره دوازدهم از سوم اسفند ماه از شبکه های انتخاباتی تبریز، آذرشهر و اسکو، ورزقان، سراب، شبستر، میانه، مراغه، عجب شیر، بناب، اهر، هریس، مرند، جلفا، هشترود، چاراویماق، کلیبر، خداآفرین، هوراند، بستان آباد، ملکان و لیلان آغاز شده است و برای هر حوزه پخش می شود. مخاطبان می توانند با جستجوی گیرنده های تلویزیونی این شبکه ها را دریافت و برنامه های تبلیغاتی انتخابات را مشاهده کنند. دوازدهمین دوره انتخابات مجلس شورای اسلامی همزمان با ششمین دوره انتخابات مجلس خبرگان رهبری روز جمعه یازده اسفند ماه برگزار می‌شود. ۷۰۳ نفر از داوطلبان نمایندگی دوازدهمین دوره مجلس شورای اسلامی در استان آذربایجان شرقی تایید صلاحیت شده اند که از این تعداد ۱۹ نفر به مجلس راه می یابند.