سرمقاله

سهم مردم ازمیدان کجاست؟ / محمدعلی وکیلی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهر امیرکلا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در آستارا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 27083  |  صفحه ۱۱ | ایران و جهان  |  تاریخ: 08 اردیبهشت 1403
  انتقاد برنی سندرز از اظهارات نتانیاهو در محکوم کردن اعتراضات دانشگاهی در آمریکا
  اعتراض به کشتار 34 هزار فلسطینی یهودی ستیزی نیست
  برنی سندرز از اظهارات نتانیاهو در محکوم کردن اعتراضات حمایتی از فلسطین در پردیس‌های دانشگاهی ایالات متحده انتقاد کرد.
  به گزارش ایسنا، برندی سندرز سناتور آمریکایی در بیانیه‌ای اعلام کرد: «نه آقای نتانیاهو. اگر به این نکته اشاره کنیم که در مدت کمی بیش از 6 ماه، دولت افراطی شما ۳۴ هزار فلسطینی را کشته و بیش از ۷۷ هزار نفر را که ۷۰ درصدشان زنان و کودکان هستند، زخمی کرده است، این یک یهودی ستیزی یا طرفداری از حماس نیست.
  به نقل از خبرگزاری آناتولی، گفته‌های سندرز پس از آن مطرح شده که بنیامین نتانیاهو، نخست وزیر رژیم صهیونیستی «اوباش ضد یهود» در پردیس‌های دانشگاهی آمریکا را محکوم کرد.
  سندرز گفت: «اینکه اگر اشاره کنیم که بمباران اسرائیل بیش از ۲۲۱ هزار واحد مسکونی در غزه را به طور کامل ویران کرده و بیش از یک میلیون نفر را بی خانمان کرده و اسرائیل زیرساخت‌های غیرنظامی غزه را از بین برده است، "یهودستیزی" نیست.»
  این سناتور آمریکایی همچنین ادامه داد، درک اینکه اسرائیل سیستم بهداشت و درمان غزه را نابود کرده است «یهودستیزانه» نیست و همچنین محکوم کردن تخریب ۱۲ دانشگاه و ۵۶ مدرسه غزه توسط نتانیاهو و محروم شدن از تحصیل ۶۲۵ هزار دانش آموز، «یهودستیزانه» نیست.
  وی ادامه داد، این «یهودستیزی» نیست که با تقریبا همه سازمان‌های بشردوستانه موافق باشیم که بگوییم اسرائیل «به‌طور غیرمنطقی» جلوی ورود کمک‌های بشردوستانه به غزه را گرفته است.
  سندرز گفت: «"آقای نتانیاهو یهود ستیزی شکل پست و نفرت انگیزی از تعصب است که صدمات وصف ناپذیری به میلیون‌ها نفر وارد کرده است. با تلاش برای منحرف کردن ما از سیاست‌های جنگی غیراخلاقی و غیرقانونی دولت تندرو و نژادپرست خود، به شعور مردم آمریکا توهین نکنید. از یهود ستیزی برای منحرف کردن توجه از کیفرخواست جنایی که در دادگاه‌های اسرائیل با آن روبرو هستید استفاده نکنید. روبرو شدن با اتهامات در این دادگاه‌ها یهودی ستیزی نیست تا شما را در قبال اعمال خود پاسخگو کنند.»