سرمقاله

آثار روانی تورم / کیکاوس پورایوبی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • شعب کشيک بيمه آسيا در ایام نوروز اعلام شد
 • هدیه، بیمه بخر!
 • یزدان‌دوست در پیام نوروزی تاکید کرد؛ تلاش در مسیر تداوم موفقیت‌های بیمه ملت در سال ۱۴۰۲
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 6186  |  اخبار آنلاین  |  تاریخ: 14 اسفند 1401
  وزیر ارتباطات خبر داد؛ تشکیل کارگروه ۱۰ نفره برای رفع موانع اقتصاد دیجیتال
   فارسی

  وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات از هدف‌گذاری برای رسیدن به سهم ۱۰ درصدی اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی خبر داد.
    به گزارش خبرنگار ایبِنا؛ عیسی زارع‌پور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات ایران در همایش بانکداری الکترونیک گفت: سهم اقتصاد دیجیتال از تولید ناخالص ملی کشور در ابتدای دولت سیزدهم ۶.۴ درصد بود که در حال حاضر به ۷.۴ درصد رسیده است و هدفگذاری این است که تا پایان دولت سیزدهم به ۱۰ درصد برسد.
  وی با بیان اینکه دولت سیزدهم درک صحیحی ار ارتباطات و فناوری دارد، ادامه داد: یکی از تکالیف رییس جمهور این‌بود که اقتصاد دیجیتال را به عنوان یکی از محور‌های کلیدی دنبال کنیم. اقتصاد دیجیتال ۳ لایه دارد؛ با هسته ارتباطات و فناوری اطلاعات است. دومین لایه اقتصاد پلتفرمی و سومین لایه هوشمندسازی است که کاربرد‌های فناوری‌های نوین ارتباطی را در بخش‌های دیگر کشور توسعه می‌دهد.
  زارع پور گفت: تمام این‌موارد و توجه به موضوع اقتصاد دیجیتال علاوه بر اینکه خلق ارزش خواهد کرد، زندگی مردم را هم آسان خواهد کرد که به طور ویژه آن را دنبال می‌کنیم.
  وی افزود: برهمین اساس کارگروهی در این خصوص تشکیل شد که یک هیات دولت کوچک است و در حال حاضر ۱۰ عضو ار دولت دارد و رییس بانک مرکزی و وزیر اقتصاد هم در این کارگروه عضو هستند. در این کارگروه هدف این‌است که موانع اقتصاد دیجیتال از سر راه برداشه شود.