سرمقاله

عربستان به جای مصر ‪/‬ سیف الرضا شهابی

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهر امیرکلا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در آستارا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 7525  |  صفحه ۱  |  تاریخ: 29 فروردین 1402
  رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس:
  برخورد با ترک فعل‌های محیط زیست ادامه می‌یابد
  رییس فراکسیون محیط زیست مجلس با اشاره به صدور قرار جلب ۵ مسئول در رابطه با اجرا نشدن قانون هوای پاک تاکید کرد: برخورد با ترک فعل‌های محیط زیست ادامه می‌یابد.
  به گزارش ایسنا، سمیه رفیعی با اشاره به موضوع آلودگی هوا در کشور گفت: آلودگی هوا سال‌هاست که به معضلی تبدیل شده ولی رغم وجود قوانین کافی در این حوزه شاهدیم که این مشکل برطرف نشده است.
  وی افزود: یکی از علل عدم حل این مشکل بی‌توجهی به قوانین وضع شده است به شکلی که بر اساس برآوردهای انجام شده در سال گذشته تقریبا تمامی ۲۳ دستگاه مسئول در این حوزه به وظایف خود به طور کامل عمل نکرده و در مواردی نیز ترک فعل داشتند.
  رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس گفت: در پی تذکرات متعدد به این دستگاه‌ها و عدم اجرای قانون، فراکسیون محیط زیست مجلس در راستای وظایف نظارتی خود، سال گذشته پرونده ترک فعل مدیران این دستگاه‌ها را تهیه و پس از طرح در صحن علنی مجلس با ۱۸۸ رای موافق به دستگاه قضایی برای پیگیری ارایه کرد.
  وی گفت: خوشبختانه با رایزنی صورت گرفته، قوه قضائیه به طور جدی پای کار آمد و پرونده سریعا مورد رسیدگی قرار گرفت و دیروز هم حکم جلب ۵ نفر از مسئولان این دستگاه‌ها صادر شد.
  رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس با تاکید بر این که مجلس از حقوق عامه کوتاه نمی‌آید تصریح کرد: فراکسیون محیط زیست مجلس ضمن پیگیری و رصد اجرای قانون هوای پاک به صورت ماهانه و سالانه در صورت هرگونه قصور مجدد، پرونده ترک فعل جدیدی تهیه و به دستگاه قضایی ارسال می‌کند.
  وی درخصوص سایر قوانین محیط زیستی ضمن تقدیر از سرعت عمل دستگاه قضایی برای برخورد با متخلفان گفت: فراکسیون محیط زیست پایش و رصد سایر قوانین مرتبط در حوزه محیط زیست را با توجه به حساسیت این موضوعات و ارتباط مستقیم با سلامت شهروندان در دستورکار خود دارد و سایر متخلفان باید منتظر برخوردهای جدی باشند.
  رئیس فراکسیون محیط زیست مجلس خاطرنشان کرد: مسئولان باید بدانند که تغییر دولت‌ها و تغییر پست‌های مدیریتی‌شان موجب نمی‌شود که از عدم اجرای قانون فرار کنند و قطعا دستگاه‌های نظارتی به سراغ آنها خواهند آمد.