سرمقاله

هزینه کردن بیهوده تا کی!؟‪/‬ کمال الدین پیرمؤذن

مشاهده کل سرمقاله ها

صفحات روزنامه

اخبار آنلاین

 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهر امیرکلا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در آستارا
 • آغاز عملیات اجرایی پروژه فیبرنوری ایرانسل در شهرهای اردکان، شوش و بندر دیلم
 • مشاهده کل اخبار آنلاین

  کد خبر: 8979  |  صفحه ۵ | جهان ورزش  |  تاریخ: 24 اردیبهشت 1402
  فاز آخر جنگ قهرمانی پرسپولیس و سپاهان
  تهمت، بیانیه و شکایت!
  رقابت پرسپولیس و سپاهان برای کسب عنوان قهرمانی لیگ برتر در شرایطی به هفته آخر کشیده شد که جنگ خارج از زمین دو باشگاه هم به اوج خود رسیده و وارد فاز نهایی شده است!
  به گزارش مهر، هرچند پرسپولیس و سپاهان در هفته بیست و نهم لیگ برتر با کسب پیروزی‌های پرگل مقابل گل گهر و پیکان لحظات شیرینی را برای هواداران خود رقم زدند اما بلافاصله با به صدا درآمدن سوت پایان بازی این دو تیم، بار دیگر جنگ رسانه‌ای بین باشگاه تهرانی و اصفهانی آغاز شد و به اوج رسید؛ تا جایی که حتی فدراسیون فوتبال هم به آن ورود کرد.
  پرسپولیس در حال حاضر با ۶۳ امتیاز صدرنشین لیگ برتر است و سپاهان با ۶۲ امتیاز در رده دوم قرار دارد. بازی‌های هفته سی ام و پایانی لیگ که روز پنجشنبه برگزار می‌شود، سرنوشت قهرمان لیگ را مشخص خواهد کرد.
  نورافکن و تهمت «پشت پرده» برای قهرمانی پرسپولیس
  امید نورافکن هافبک تیم فوتبال سپاهان بلافاصله بعد از پایان بازی این تیم با پیکان در مصاحبه‌ای که صورت زنده از آنتن شبکه سوم تلویزیون پخش می‌شد، پرسپولیس را متهم کرد که به دلیل مسائل پشت پرده در حال کسب عنوان قهرمانی است. این دومین مصاحبه خبرساز نورافکن در هفته‌های اخیر است.
  هافبک سپاهان گفت: «با همه مسائلی که خارج از فوتبال وجود دارد، اگر سپاهان در هفته پایانی جایگاه نخست را به دست نیاورد، امسال قهرمان است. به زعم همه اهالی فوتبال، تماشاگرانی که فوتبال را می‌فهمند و می‌دانند پشت پرده فوتبال ایران چه مسائلی وجود دارد، سپاهان قهرمان لیگ امسال است.»
  مدیرعامل پرسپولیس و «خوراک ناسالم» به سرمربی سپاهان!
  در ورزشگاه آزادی هم رضا درویش مدیرعامل پرسپولیس در جمع خبرنگاران به ادعای ژوزه مورایس سرمربی سپاهان در نشست خبری قبل از بازی با پیکان پاسخ داد و او را «مطیع» اوامر باشگاه سپاهان دانست.
  درویش گفت: طفلک مورایس بازیکنان ما را نمی‌شناسد، حتی اگر از او بپرسید شاید ۱۰ بازیکن کشور خودش را هم نشناسد، اما خوراک ناسالم را به این طفلی می‌دهند، مورایس نیز حقوق‌بگیر است و اگر مطیع اوامر و پاسخگوی درخواست‌های آنها نباشد، شاید برای فصل آینده‌اش مشکل ایجاد شود. شما دیدید امروز همان مربی‌ای که مورایس از او نام برد، نتیجه متفاوتی مقابل سپاهان گرفت. در غیر این صورت نباید این تیم برنده می‌شد. به نظر من نباید این مسائل را دستاویز قرار بدهند. اتکای ما به خدا است و او ما را یاری می‌کند.
  سپاهان و شکایت علیه مدیرعامل پرسپولیس
  دقایقی بعد از صحبت‌های رضا درویش، باشگاه سپاهان بیانیه‌ای را صادر و تاکید کرد که از مدیرعامل پرسپولیس شکایت خواهد کرد. در این بیانیه آمده است:
  «این باشگاه در پی توهین‌های هتاکانه رضا درویش مدیرعامل باشگاه پرسپولیس در مورد باشگاه بزرگ سپاهان و ژوزه مورایس سرمربی تیم فوتبال سپاهان، از وی شکایت می‌کند. باشگاه فولاد مبارکه سپاهان، علی‌رغم این‌که پاسخ صحبت‌های نامبرده را به طور کامل و جامع داشته و آماده ارائه بوده است، اما بر اساس توصیه‌های کارگروه عالی نظارت بر مسابقات لیگ‌های کشور شکایت خود را به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال ارسال کرده و تقاضای بررسی و برخورد قاطعانه با مدیرعامل باشگاه پرسپولیس را دارد».
  پرسپولیس و شکایت از سرمربی و بازیکن سپاهان
  ساعاتی بعد از پایان بازی‌های هفته بیست و نهم و بیانیه باشگاه سپاهان، این بار نوبت باشگاه پرسپولیس بود که با رقیب اصفهانی خود مقابله به مثل کند. پرسپولیس هم با انتشار بیانیه‌ای در ساعات نخست بامداد شنبه اعلام کرد که از سرمربی و بازیکن سپاهان شکایت می‌کند:
  «این باشگاه با توجه به اظهار نظرهای صورت گرفته از سوی ژوزه مورایس و امید نورافکن، اعضای تیم فوتبال اصفهان قبل و بعد از بازی‌های هفته بیست و نهم، از ایشان به کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال شکایت خواهد برد. این اظهار نظرها حاوی اتهامات دروغین و عوام‌فریبانه علیه باشگاه پرسپولیس و دیگر عوامل فوتبال بوده است که با توجه به اتفاقات بازی اخیر این تیم به نظر می‌رسد با هدف ایجاد فشار برای تأثیرگذاری بر نتایج رقابت‌ها و همچنین وارونه جلوه دادن حقایق موجود، صورت گرفته است. باشگاه پرسپولیس با توجه به کارهای مهم‌تری که دارد، هنوز تصمیم به پاسخ‌گویی رسانه‌ای به عنوان حق طبیعی و قانونی نگرفته است و تا این لحظه بنا بر استفاده از حق خود برای پیگرد حقوقی و انضباطی دارد که بر این اساس از دو نامبرده شکایت می‌شود.»
  کمیته انضباطی بازیکن سپاهان را محروم می‌کند؟
  کمیته انضباطی فدراسیون فوتبال پس از انعکاس صحبت‌های امید نورافکن، به ادعای او واکنش نشان داد و به او ۴۸ ساعت مهلت داد تا دفاعیاتش را ارسال کند. فدراسیون فوتبال دو هفته پیش تاکید کرده بود که اظهارنظر علیه مقامات رسمی را بی پاسخ نمی‌گذارد و باید دید آیا سپاهان در بازی حساس هفته آخر مقابل مس کرمان نورافکن را به دلیل محرومیت از دست می‌دهد یا نه.
  در متن ابلاغیه کمیته انضباطی آمده است: در پی تخلف صورت گرفته از سوی امید نورافکن، بازیکن تیم سپاهان اصفهان مبنی بر نقض ماده ۷۱ مقررات از طریق مصاحبه علیه مقامات رسمی، ابلاغ می‌شود که نامبرده ظرف مهلت ۴۸ ساعت دفاعیات کتبی خود را به کمیته انضباطی ارسال کند.»