سرمقاله

بدن‫های یخ‫ زده از وعده‫های پوچ

ژوبین صفاری

کنسرت «اهورایی» به آهنگسازی و نوازندگی حسین پرنیا و خوانندگی سروش مظفری برگزار می‌شود.
به گزارش ایسنا، حسین پرنیا درباره‌ این کنسرت گفت: در شرایط فعلی که برخی دستگاه‌هایی که هیچ ربطی به فرهنگ و هنر ندارند، در برگزاری برنامه‌های موسیقی دخالت می‌کنند، تصمیم داشتم مدتی به هیچ عنوان کنسرتی برگزار نکنم؛ اما به‌دلیل تعهدی که از قبل نسبت به برگزاری این برنامه داشتم، این کنسرت را برگزار خواهیم کرد.
این هنرمند درباره‌ انتخاب سروش مظفری به‌عنوان خواننده‌ این کنسرت، اظهار کرد: متاسفانه این روزها کنسرت‌ها و صداها تکراری شده‌اند. از این رو، بر آن شدم که خواننده‌ای با جنس صدایی متفاوت را انتخاب کنم. به نظرم صدای سروش مظفری خاص و جذاب است و می‌تواند جوان خوش‌آتیه‌ای باشد. این اولین همکاری من با او است و امیدوارم در آینده، در قالب اجرای زنده و ضبط آلبوم همکاری موفقی داشته باشیم.
پرنیا درباره‌ انتخاب نام «اهورایی» برای این کنسرت نیز توضیح داد: حس می‌کنم موسیقی‌ها مقداری جنجالی شده‌اند و وجود آرامش و لطافتی را که باید با موسیقی همراه باشد، کمتر حس می‌کنیم. عده‌ قابل توجهی از مخاطبان به این نیاز دارند که در زمان حضور در سالن کنسرت، به آرامش روحی دست پیدا کنند. بر این اساس روی آوازها، تصانیف و قطعات سازی که این ویژگی را داشته‌اند، کار کرده‌ایم. من این روزها روی آثاری که انرژی مثبت دارند کار می‌کنم و به‌دنبال ایجاد فضاهای آرامش‌بخشی در موسیقی هستم که مخاطب را از جنجال‌های روزمره دور کند.
در کنسرت اهورایی که 31 تیرماه در حوزه هنری برگزار می‌شود، منوچهر باستان‌سیر (قیچک باس)، بهمن فریادرس (کمانچه)، حسن مکانیکی (نی)، صائب کاکاوند و ساسان بازگیر (تار)، میلاد مرادی (آلتو)، امین حیدری (عود)، حامد ناجی (رباب)، صالحه زهره‌وند (چنگ)، حنانه سعیدی (قانون)، پژمان پرنیا (تنبک، بندیر و دایره) و آیدا امیری (دف) در کنار حسین پرنیا (آهنگساز و نوزانده سنتور) و سروش مظفری (خواننده) هنرنمایی خواهند کرد. مجید فلاح‌پور مدیریت گروه را برعهده دارد.


ارسال ديدگاه
نام: ايميل: ديدگاه:

ناحیه کاربری

آدرس ایمیل:
رمز عبور:
 
رمز عبورم را فراموش کرده‌ام

ثبت نام